Dolce And Gabbana
دلچه و گابانا   ( Dolce And Gabbana )
گروه : لباس


دلچه و گابانا (یا به اختصار D&G) یکی از معروف‌ترین نام‌ها در جهان فشن است  این نام در حقیقت  نام یکی از سالن های مشهور و سطح بالای فشن است که دومنیکو دلچه و استفانو گابانا آن را تاسیس کرده اند.

درباره دومنیکو دلچه و استفانو گابانادومنیکو دلچه 13 سپتامبر سال 1958 در نزدیک پالرمو سیسیلی ایتالیا و استفانو گابانا روز 14 نوامبر سال 1962 درمیلان متولد شد. دلچه طراحی فشن را درسیسلی فراگرفت و در کارگاه لباس کوچک خانوادگی مشغول به کار بود. اما گابانا در زمینه فشن تحصیلاتی ندارد و طراحی گرافیک خوانده است.
این دو نفرزمانی که به عنوان دستیار برای یک کارگاه هنری کار می کردند برای نخستین بار یکدیگر را در سال 1980 در میلان ملاقات کردند،  آنها شغل حرفه ای مشترک خود را در سال 1982 آغاز کردند.
در سال 1985 زمانی که برگزار کنندگان Milano Collezioni از دلچه و گابانا دعوت کردند تا در نمایش مد لباس برای معرفی استعدادهای جدید شرکت کنند، آنها نام مشترک خود (دلچه و گابانا) را معرفی کردند.

نمایش اولین مجموعه

یک سال بعد در سال 1986 آنها نخستین مجموعه آماده پوشیدن زنانه مستقل خود را ارائه کردند که مورد تحسین همه قرار گرفت.
این برند به زودی با ورود به عرصه‌ی لباس های کشباف، لباس شنا و لوازم جانبی توسعه یافت و سپس بخش لباس مردانه و عطر خود را وارد بازار کرد. آنها در سال 1990 نخستین مجموعه مردانه خود را نمایش دادند.
نخستین بوتیک دلچه و گابانا در سال 1989 در توکیو ژاپن افتتاح شد. پس از آن در میلان و هنگ کونگ نیز فروشگاه هایی افتتاح شد.
در سال 1999 دلچه و گابانا فروشگاه خود را در لندن باز کردند.

سبک دلچه و گابانا

دلچه و گابانا بسیاری از اوقات از فیلم های معتبر ایتالیایی برای طراحی مجموعه های خود الهام می گیرند. دومینکو دلچه گفت: « ما مجموعه خود را مانند یک فیلم طراحی می کنیم. ما به یک داستان فکر می کنیم و سپس لباس ها را متناسب با آن طراحی می کنیم.»
دلچه و گابانا ادعا می کنند که بیشتر به خلق بهترین و مناسبترین مدل توجه می کنند، تا اینکه فقط به گرایشات و سبک فصلی توجه کنند.

Dolce&Gabbana یا D&G؟

دلچه و گابانا دو برند اصلی دارد:

Dolce&Gabbana: که به کالاهای لوکس و گرانقیمت اختصاص دارد و رسمی تر و دائمی تر است و بیشتر پاسخ گوی گرایشات طولانی مدت است تا تغییرات فصلی.این برند، لباس شنا، لباس زیر، عینک آفتابی، عطر و کیف نیز عرضه می کند.

D&G: این برند بیشتر دارای سبک مدرن واسپرت می باشد این برند جوان پسندتر و پر زرق وبرق تر است. این برند علاوه بر لباس، لباس شنا، لباس زیر، عینک آفتابی، عطر، جواهرات و ساعت نیز تولید می کند.
1
19
دلچه و گابانا (Dolce & Gabbana )
سایر برندها
Skip Navigation Linksسایت مردانه | برندها | دلچه و گابانا
وب سایت مردانه اولین پایگاه اینترنتی مخصوص آقایان می باشد که قصد دارد با فراهم کردن محیط فرهنگی ، آموزشی و ارائه مقالات مرتبط با نیازهای امروز مردان ایرانی، گامی در جهت ارتقاء وب فارسی بردارد.