ویندوز ۸
تکنولوژی | نرم افزار
Mardaneh.com
 • نسخه آزمایشی ویندوز ۸ بالاخره در اختیار برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار قرار داده شد. این ویندوز جدید از ۲ بخش بسیار متفاوت تشکیل شده است که یک بخش آن اختصاص دارد به دستگاه های لمسی ( tablet ) و بخش دیگر آن همانند نسخه قبلی ویندوز اختصاص دارد به کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ ها.

  در بخش دستگاههای لمسی شرکت ماکروسافت سعی کرده اکثر امکانات نرم افزاری را تا حد امکان فقط  با تماس یک انگشت در اختیاران کاربران قرار دهد از طرف دیگر به نظر می رسد این شرکت سعی کرده تا محیطی کاربری همانند دستگاهای شرکت اپل از قبیل iphone , ipad در اختیار کاربران خود قرار دهد.

  از ویژگی های منحصر بفرد ویندوز ۸ سرعت باورنکردنی بوت این سیستم عامل می باشد که کمتر از چند ثانیه می باشد .

  گفته می شود این سیستم عامل  قادر است که تمامی نرم افزارهای ویندوز ۷ را اجرا نماید و دیگر کمپانی های سازنده نرم افزار نباید نگرانی سازگاری نرم افزارهای خود با سیستم عامل جدید باشند.

   این سیستم عامل از یک تکتولوژی جدید به نام Metro App Style استفاده می کند که این تکنولوژی می تواند نرم افزارهای را بدون قاب های معمول ویندوز در اختیار کاربران قرار دهد.

  از دیگر امکانات این سیستم عامل جدید می توان به اینترنت اکسپلورر ۱۰ و همچنین افزایش موارد امنیتی در زمان بوت سیستم اشاره کرد.


توسط : مهدی ریسمانچی
تاریخ :
1390/8/18

منبع :

2
15
آیا به نظر شما تغییرات ویندوز ۸ آنقدر ارزشمند هستند که جایگزین ویندوز ۷ باشد ؟
وب سایت مردانه اولین پایگاه اینترنتی مخصوص آقایان می باشد که قصد دارد با فراهم کردن محیط فرهنگی ، آموزشی و ارائه مقالات مرتبط با نیازهای امروز مردان ایرانی، گامی در جهت ارتقاء وب فارسی بردارد.