کدام دوربین دیجیتال برای شما مناسب است ؟
تکنولوژی | دوربین دیجیتال
Mardaneh.com
 • همیشه خریدن یک دوربین دیجیتال جدید برای ما کار بسیار دشواری است زیرا باید از میان میلیون ها مدل یک مدل را انتخاب نماییم. اولین قدم برای رسیدن به مدل مورد نظر این است که بدانیم کدام گروه ازدوربین های دیجیتال مناسب ما می باشد.

  - آیا شما مایلید بدون کمترین تلاش عکس های بسیار زیبایی بگیرید ؟ در این صورت دوربین های جیبی گروه Point And Shot بهترین انتخاب برای شما می باشد.

  • - آیا شما می خواهید بدون اینکه دوربین های سنگین با لنزهای بزرگ حمل کنید از مسافت دور سوژه های عکاسی خود را شکار کنید ؟ بهترین انتخاب برای شما می تواند دوربین های جمع و جور با زوم دیجیتال بالا (compact super zoom) باشد.

  • - اگر شما دوست دارید عکاسی را به صورت حرفه ای دنبال کنید و تعویض لنز و داشتن امکانات متعدد در منو دوربین برای شما اهمیت دارد بهترین انتخاب دوربین های D-SLR یا دوربین های کوچک با قابلیت تعویض لنز (compact interchangeable-lens) می باشد.

  • - اگرشما بسیار ماجرا جو هستید و دوست دارید در کنار ساحل یا درکوهستان های مرتفع به عکاسی بپردازید بی تردید ما دوربین های ضد ضربه و ضد آب (ruggedized waterproof) رابه شما پیشنهاد می کنیم.

  ما دوربین های زیادی را مورد بررسی قرار دادیم که ۱۰ تا از برترین آنها در ادامه به شما معرفی می کنیم.


  Point-and-Shoot Cameras

  Canon PowerShot Elph 310 HS

  قیمت : ۲۶۰ دلار  این دوربین که به راحتی در جیب شما جا می شود و دارای زوم دیجیتال 8x می باشد و قادر است با کیفیت HD 1080 فیلم برداری کند.

     Panasonic Lumix DMC-S3
  قیمت : ۱۲۹ دلار

  این دوربین داری نمایشگر ال سی دی با وضوح بالا می باشد که می تواند تا 4x زوم دیجیتال انجام دهد . این دوربین وضوح تصویر بسیار بالایی در تصاویر ندارد ولی درمیان دوربین های زیر ۱۵۰ دلار بهترین کیفیت تصویر را دارد. • Compact Superzoom Cameras


  Nikon Coolpix S9100
  قیمت : 330 دلار

  این دوربین کوچک که به راحتی در جیب شما جا می شود امکان 18x زوم دیجیتال دارد که با داشتن قیمت بسیار مناسب امکان عکاسی با کیفیت بسیار بالا را برای شما فراهم می کند.
  Nikon Coolpix P500
  قیمت : ۴۰۰ دلار


  این دوربین جز دروبین های جیبی به حساب نمی آید و اندازه آن کمی بزرگ می باشد ولی با داشتن زوم 36x و امکان فیلم برداری با کیفیت HD جزه بهترین دوربین های superzoom می باشد.

 • Digital SLRs

  Nikon D5100
  قیمت : ۹۰۰ دلار

  Nikon D5100 یکی از بهترین دوربین های SLR می باشد که داری کیفیت تصاویر وهمچنین فیلم برداری عالی می باشد این دوربین با یک لنز 18-55 به قیمت ۹۰۰ دلار به فروش می رسد که در میان دوربین هایSLR زیر ۱۰۰۰ دلار بدون شک بهترین انتخاب برای حرفه ای ها می باشد.  Sony Alpha DSLR-A580
  قیمت : ۸۰۰ دلار

  دوربین Sony Alpha DSLR-A580 با داشتن فوکوس بسیار سریع و امکان عکاسی از ویزور و یا نمایشگر بزرگ در حالت live mode یکی دیگر از دوربین های SLR می باشد که بدنه این دوربین بدون لنز به قیمت ۸۰۰ دلار به فروش می رسد.
  Compact Interchangeable-Lens Cameras

  Sony Alpha NEX-C3
  قیمت : ۶۵۰ دلار با لنز 55 - 18

  این دوربین با داشتن وضوح تصویر بالا و وزن بسیار سبک خود جزه بهترین دوربین های compact می باشد که قابلیت تعویض لنز دارد. از دیگر ویژگی های این دوربین امکان عکاسی با ISO بالا می باشد که به شما امکان می دهد در محیط بسیار کم نور و حتی تاریک عکس های باورنکردی بگیرید.  Sony Alpha NEX-5N
  قیمت : 700 دلار با لنز 55 - 18

  این دوربین با وجود داشتن بدنه بسیار سبک قابلیت عکاسی با وضوح بالا و همچنین فیلم برداری با کیفیت HD 1080 را دارا می باشد.
 • Rugged/Waterproof Cameras

  Panasonic Lumix DMC-TS3
  قیمت : ۴۰۰ دلار


  عکس های این دوربین کیفیت بسیار بالایی در مقایسه باسایر دوربین های معرفی شده ندارد ولی در میان دوربین های ضد ضربه و ضد آب یکی از بهترین ها می باشد که بهترین انتخاب برای افراد ماجراجو می باشد.
توسط : مهدی ریسمانچی
تاریخ :
1390/8/22

منبع :

1
18
آیا این مقاله توانست شما را در انتخاب دوربین مورد علاقیتان کمک کند ؟
Skip Navigation Linksسایت مردانه | تکنولوژی | دوربین دیجیتال | کدام دوربین دیجیتال برای شما مناسب است ؟
وب سایت مردانه اولین پایگاه اینترنتی مخصوص آقایان می باشد که قصد دارد با فراهم کردن محیط فرهنگی ، آموزشی و ارائه مقالات مرتبط با نیازهای امروز مردان ایرانی، گامی در جهت ارتقاء وب فارسی بردارد.