پارکور
ورزش | اکستریم اسپورت
Mardaneh.com
 • تاریخچه پارکور

  پارکور از قدیم و زمانی که انسان نیاز به شکار کردن و شکار نشدن داشت وجود داشته است اما جرقه های پارکور به معنی امروزی توسط یک سرباز فرانسوی جنگ ویتنام به نام ریموند بل زده شد. او در جنگ نیاز به هنری برای تعقیب و فرار ، امداد و نجات داشت. او از جمله آتش نشان های دلیر نیز بود و چندین ماموریت بسیار خطرناک را انجام داده بود. حدودآ 28 سال پیش در یکی از روستاهای اطراف فرانسه پسر ریموند ، دیوید بل بعضی از این حرکات پدر خود را با بازی های کودکانه با دوستانش آمیخته بود. وقتی بزرگتر شدند روی این هنر کار کردند و آن را به این شکل امروزی تبدیل کردند. در اصل پدران این رشته دیوید بل و سباستین فوکان هستند.

  پدیده ی پارکور ،یک فعا لیت جسمی است که به سختی می توان آن را طبقه بندی کرد. به نظر دیوید بل پایه گذار پارکور اساس و روح پارکور در فراز ودستیابی نهفته است که همان قدرت تصمیم گیری سریع و واکنش های دقیق برای بیرون رفتن از موقعیت های دشوار است. پارکور شبیه هنر های رزمی است

  پارکور یک رشتهٔ ورزشی است، اما فلسفه‌ای با ارزش‌های خاص خود و برای آگاهی از توانایی‌های خویشتن، مبارزه علیه خود و پرورش جسم و روح دارد. پارکور گذشته از یک ورزش و هنر، یک شیوهٔ زندگی کردن و یک فلسفهٔ روزانه ‌است. یکی از فلسفه‌های این ورزش، اتکا به توانایی‌های جسمی و ذهنی افراد برای کمک کردن به کسانی است که در شرایط ویژه‌ای قرار دارند. به همین دلیل است که در این ورزش خبری از مسابقه و رده‌بندی ورزشکاران و غیره نیست . . .
  کارایی, یک مشخصه مهم پارکور است نه تنها باید به سریع ترین نحو ممکن ،بلکه باید با صرف کمترین انرژی ممکن ومستقیم ترین مسیر ممکن حرکت کند.
  پارکور حرکات آکروباتیک، بدل کاری، رقص، حرکات احمقانهٔ بدون توجه به عواقب آن و پرش‌های بلند بدون دلیل نیست. هم چنین پارکور «حرکت‌های دلخواه» نیست بلکه مجموعه‌ای از حرکات از پیش تعریف شده و هدفمند است
  اما پارکور طبقه بندی خود را دارد، پارکور ،پارکور است.
توسط : آرش احمدی
تاریخ :
1391/8/10

منبع :

2
27
وب سایت مردانه اولین پایگاه اینترنتی مخصوص آقایان می باشد که قصد دارد با فراهم کردن محیط فرهنگی ، آموزشی و ارائه مقالات مرتبط با نیازهای امروز مردان ایرانی، گامی در جهت ارتقاء وب فارسی بردارد.