غواصی ورزشی پرهیجان و رویایی
ورزش | اکستریم اسپورت
Mardaneh.com
 • غواصی ورزشی است که در آن شخص توسط کپسول اکسیژن زیر آب شنا می کند. نام انگلیسی این ورزش Scuba Diving می باشد . scuba فرم خلاصه شده Self Contained Underwater Breathing Apparatus می باشد.
  توسط تجهیزات مدرن  از قبیل مخزن اکسیژن ٬ وسایل شناوری ٬ فین ( کفش غواصی)  و ... غواصان می توانند به ماجراجویی در دنیای زیر آب بپردازند. غواصی امروزه با تجهیزات مدرن موجود بسیار امن می باشد و شما می توانید فقط با گذراندن یک دوره سه روزه شروع به غواصی کنید.

  غواصی علاوه بر اینکه یک ورزش پرهیجان می باشد می تواند به صورت یک شغل حرفه ای نیز در نظر گرفته شود . غواصان می توانند به عنوان غواصان تبلیغاتی ٬ غواصان پلیس ٬ غواصان نظامی و ... فعالیت نمایند.

  چه کسانی می توانند غواصی کنند ؟


  به طور کلی می توان گفت که هر شخصی که بیشتر از ۸ سال سن داشته باشد می تواند غواصی کند ولی قبل از اینکه شروع به غواصی کنید بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید

  سلامت جسمانی : برای اینکه شما بتوانید غواصی کنید باید در شرایط جسمانی تقریبا مناسبی باشید ٬‌البته لازم نیست که شما یک ورزش کار حرفه ای باشید و اگر کمی اضافه وزن دارید نگران نباشید شما نیز می توانید غواصی کنید ٬ همین که قادر باشید شنا کنید و بروی آب شناور بمایند برای شروع کافی است. ولی یک نکته مهم در خصوص این ورزش این است که شما نباید سابقه بیماری قبلی داشته باشید . معمولا قبل از شروع به این ورزش مربیان این رشته سوالاتی در خصوص سابقه بیماریهای مختلف از شما می پرسند و درصورتی که شما در گذشته سابقه بیماری خاصی داشته باشید می بایست توسط پزشک ورزشی معاینه شوید.

  کجا می توانیم غواصی کنیم؟
  با توجه به این موضوع که دو سوم زمین را آب فرا گرفته تقریبا می توان گفت اگر آدم شجاعی هستید هرجا که مایلید می توانید غواصی کنید . ولی پیشنهاد ما به شما این است که بهتر است مراکز مخصوص غواصی را انتخاب کنید تا در کنار مربیان حرفه ای و آشنا به منظقه با خیال راحت و آسوده از این ورزش لذت ببرید.
توسط : مهدی ریسمانچی
تاریخ :
1390/9/16

منبع :

1
41
Skip Navigation Linksسایت مردانه | ورزش | اکستریم اسپورت | غواصی ورزشی پرهیجان و رویایی
وب سایت مردانه اولین پایگاه اینترنتی مخصوص آقایان می باشد که قصد دارد با فراهم کردن محیط فرهنگی ، آموزشی و ارائه مقالات مرتبط با نیازهای امروز مردان ایرانی، گامی در جهت ارتقاء وب فارسی بردارد.