بیژن پاکزاد گرانترین طراح لباس دنیا
مردانه | مردان موفق ایرانی
Mardaneh.com
 • بیژن پاکزاد در 4 آپریل 1944 در تهران به دنیا آمد. بيژن ، يكي از اين عرضه كنندگان گران ترين اقلام و سفارشات ، براي پولدارترين ساكنين روي زمين است . او در يك خانواده فوق العاده ثروتمند درتهران متولد شد. جهت تحصيل به مدرسه ثروتمندان سوئيسی ، يعني "Le Rosey " رفت و در آنجا با شاهزاده هاي بزرگ مانند " پرنس ريتر" همكلاسي شد . درحقيقت تعداد زيادي از مشتريانش را بيژن در همان مدرسه سوئيسي شناسايي و شكار كرد. او همانجا دريافت كه سليقه ي آدم هاي پولدارچگونه است و به چه شكلي مي توان نظر آنها را براي خريد و سفارش اجناس به سوي خود جلب كرد.
  او در سن 29 سالگی به آمریکا مهاجرت کرد و 3 سال بعد بوتیک مشهور بیژن را افتتاح نمود. این بوتیک کمی بعدتر گرانترین فروشگاه دنیا نام گرفت.
  طراحی های منحصر به فرد بیژن نه تنها برایش جوایز متعددی به ارمغان آورد بلکه بسیاری از مردان مشهور جهان را مشتری همیشگی او ساخت. کسانی مانند باراک اوباما، جورج دبلیو بوش، رونالد ریگان، آرنولد شوارتزینگر، ولادمیر پوتین، تونی بلر، آنتونی هاپکینز، تام کروز و شهرام ناظری.
   
  عطرهای بیژن به دلیل رایحه شرقی شان و هم بسته بندی های متفاوتشان از شهرتی جهانی برخوردار هستند.
   
  کلکسیون اتومبیل های بیژن هم در نوع خود بی نظیراند. یک Bentley Azure زرد رنگ با طراحی داخلی تماما سیاه، یک  Ferrari 430 Spider زرد رنگ، یک Mercedes  Benz SLR McLaren سیاه رنگ با نقوش عجیب، یک Rolls Royce زرد رنگ و یک  Bugatti Veyron که همگی آنها در مقابل بوتیک بیژن در بورلی هیلز پارک شده اند.

   
  بیژن پاکزاد در 16 آپریل 2011 در سن 71 سالگی در لوس آنجلس در گذشت. پس از مرگ وی اداره کمپانی بیژن به عهده فرزندانش، دانیلا، الکساندرا و نیکلاس می باشد.
  دارایی خالص بیژن در زمان مرگ معادل 50 میلیون دلار بود.
توسط : مهدی ریسمانچی
تاریخ :
1390/10/23

منبع :

12
216
آیا زندگینامه بیژن پاکزاد مورد پسند شما بود؟
Skip Navigation Linksسایت مردانه | مردانه | مردان موفق ایرانی | بیژن پاکزاد گرانترین طراح لباس دنیا
وب سایت مردانه اولین پایگاه اینترنتی مخصوص آقایان می باشد که قصد دارد با فراهم کردن محیط فرهنگی ، آموزشی و ارائه مقالات مرتبط با نیازهای امروز مردان ایرانی، گامی در جهت ارتقاء وب فارسی بردارد.