پاسخ چند سوال رایج در مورد تغذیه
مردانه | سلامتی و تغذیه
Mardaneh.com
 • پاسخ چند سوال رایج در مورد تغذیه:

  سوال: بین این 3 گزینه کدام یک انتخاب بهتری است؟ پیتزا – چیزبرگر – ساندویچ هات داگ؟

  جواب: همیشه گزینه ای را انتخاب کنید که فیبر بالاتری دارد. پیتزا به دلیل داشتن قارچ و فلفل دلمه ای دارای درصد فیبر بالایی است. ولی سعی کنید به 2 تا 3 برش اکتفا کنید چون به دلیل استفاده از آرد سفید پیتزاها درصد کربوهیدرات بالایی دارند.

   

  سوال: کدام یک بهتر است، برنج قهوه ای یا سفید؟

  جواب: البته برنج قهوه ای زیرا دارای درصد بالایی از فیبر است و کمک می کند انسولین کمتری در بدن شما ترشح شود، در نتیجه بدن چربی کمتری ذخیره میکند.

   

  سوال: برای بیدار ماندن کدام یک بهتر است، قهوه یا نوشیدنی انرژی زا؟

  جواب: قهوه. یک فنجان قهوه می تواند شما را حدود 5 ساعت بیدار نگه دارد. درضمن قهوه منبع غنی آنتی اکسیدان است و حافظه کوتاه مدت شما را تقویت می کند.

   

  سوال: آیا یک لیوان آب میوه به اندازه یک تکه میوه اثر بخش است؟

  جواب: خیر. آب میوه دارای مقدار زیادی شکر افزوده است که برای سلاتی شما ضرر دارد. به عنوان مثال یک سیب دارای 13 گرم قند است ولی یک لیوان آب سیب 24 گرم قند دارد.

   

  سوال: آیا گوشت مرغ بهتر از گوشت قرمز است؟

  جواب: بستگی به طریقه پرورش دام و طیور دارد. به عنوان مثال گوشت گوسفند پرورش یافته در مزرعه با تغذیه طبیعی بسیار مفید تر از گوشت مرغ پرورش یافته در شرایط کارخانه ای است و بلعکس.

   

  سوال: آیا همه منابع پروتینی به یک اندازه مفید هستند؟

  جواب: خیر. گوشت قرمز کم چرب، ماهی و تخم مرغ از بقیه بهتر هستند. به یاد داشته باشید که پروتین های حیوانی، بر خلاف پروتین های گیاهی، دارای آمینواسید های لازم برای بدن هستند.

   

  سوال: آیا پنیر سفید از بقیه سالم تر است؟

  جواب: خیر. از نظر سلامت غذایی تمام پنیرها مانند هم هستند. تنها تفاوت این است که پنیر سفید درصد چربی بسیار کمتری نسبت به بقیه دارد.

توسط : آرش رزاقی
تاریخ :
1390/10/30

منبع :

1
30
آیا شما به رژیم غذایی خود اهمیت می دهید وسعی می کنید غذاهای سالم مصرف کنید؟
Skip Navigation Linksسایت مردانه | مردانه | سلامتی و تغذیه | پاسخ چند سوال رایج در مورد تغذیه
وب سایت مردانه اولین پایگاه اینترنتی مخصوص آقایان می باشد که قصد دارد با فراهم کردن محیط فرهنگی ، آموزشی و ارائه مقالات مرتبط با نیازهای امروز مردان ایرانی، گامی در جهت ارتقاء وب فارسی بردارد.