کاهش وزن در طول ساعات شبانه روز
مردانه | سلامتی و تغذیه
Mardaneh.com
 •  ۶:۴۵ صبح - کمی ورزش صبحگاهی انجام دهید
  مطالعات نشان داده کسانی که صبح زود ورزش می کنند به مراتب بیشتر از کسانی که در دیگر ساعات شبانه روز ورزش می کنند وزن کم می کنند . ورزش در صبح زود باعث می شود تا ضربان قلب افزایش یابد و متابولیسم انرژی فیزیکی مورد نیاز بدن را تامین نماید.

  همچنین همیشه صبح ها آلودگی ها به مراتب کمتر از دیگر ساعات شبانه روز می باشد. •  ۷:۳۰ صبح - صبحانه بخورید
  خوردن صبخانه باعث می شود تا متابولیسم کار خود را آغاز نماید و بدلیل اینکه  در صبحگاه از آخرین وعده غدایی ما چندین ساعت گذشته است اثر بسیار موثری در سیستم تولید انرژی دارد.

  چنانچه شما قصد دارید وزن خود را کاهش دهید برای صبحانه می توانید به جای نان سفید  یک تکه نان سبوس جو به همراه کره و مربا بخورید.

  یکی از راه های موثر کاهش وزن این است که صبحانه شما ۲۵ درصد کالری روزانه بدن شما را تامین نماید و در ادامه روز ۵ وعده غذایی سبک داشته باشید . به طور مثال شما می توانید صبحانه را در وعده های غذایی به عنوان پادشاه ٬ ناهار را به عنوان ملکه و شام را بعنوان گدا در نظر بگیرید.
 • ۹ صبح - لیوان بزرگ قهوه را فراموش کنید
  به جای یک لیوان بزرگ قهوه سعی کنید یک فنجان چای بنوشید . با این کار می توانید کالری زیادی برای ادامه روز ذخیره نمایید و از طرف دیگر چای باعث می شود تا قند خون شما متعادل گردد.

 • ساعت ۱ بعد ازظهر-  عاشق ناهارتان باشید
  همیشه  به وعده ناهاریتان اهمیت زیادی بدهید هیچ وقت سعی نکنید ناهار خودر را پشت میزتان بخورید و سعی کنید برای ناهار از محیط کارتان خارج شوید . برای ناهار بهتر است کمتر نان یا برنج بخوریدو بیشتر از غذاهای دریایی مثل ماهی ٬ میگو و سبزبجات تازه استفاده نمایید.

 • ساعت ۳ بعد ازظهر-  از خوردن نوشابه پرهیز کنید
  از خوردن نوشابه های گازدار تا حد امکان خود داری کنید وسعی کنید آب را نوشیدنی اصلی خود قرار دهید. همچنین همیشه به خاطر داشته باشید نوشابه های رژیمی هیچ فرقی با نوشابه های معمولی ندارند . حتی تحقیقات اخیر نشان داده است که نوشابه های رژیمی بدلیل استفاده از قند مصنوعی باعث می شود تا اشخاص احساس گرسنه گی بیشتری بکنند و بیشتر بخورند از این رو باعث افزایش وزن بیشتری خواهد شد.

  سعی کنید بجای نوشابه های گاز دار از میوه های طبیعی و یا ماست های میوه ای استفاده نماید.


 • ساعت ۴ بعد ازظهر-  راحتر نفس بکشید
  همانطور که قبلا گفتیم ورزش در صبح زود بهترین زمان برای ورزش روزانه می باشد ولی آن کسانی که دوست دارند هیکل ورزیده و زیبایی داشته باشند می توانند در بین ساعت ۴ و تا ۵ بعد ازظهر ورزش های کششی و تنفسی انجام دهند. سعی کنید در هنگام ورزش نفس های عمیق بکشید .


 • ساعت ۷ بعد ازظهر-  یک نوشیدنی خنک
  حالا وقت آن رسیده یک نوشیدنی بخورید و کمی به خود استراحت دهید شما می توانید یک لیوان آب میوه و یا یک لیوان آب جو بخورید .
 • ساعت ۸:۳۰ شب -  سعی کنید دیگر چیزی نخورید
  بهتر است ۲ یا ۳ ساعت قبل از خواب چیزی نخورید و برای اینکه در این ساعات وسوسه نشوید سعی کنید تمام باقی مانده های غذا را جمع کنید و ظرف ها را بشوید و در نهایت دندانهایتان را مسواک بزنید. در این صورت خیلی کمتر احتمال دارد دوباره به خوردن چیزی هوس داشته باشید .


توسط : مهدی ریسمانچی
تاریخ :
1390/8/24

منبع :

2
39
Skip Navigation Linksسایت مردانه | مردانه | سلامتی و تغذیه | کاهش وزن در طول ساعات شبانه روز
وب سایت مردانه اولین پایگاه اینترنتی مخصوص آقایان می باشد که قصد دارد با فراهم کردن محیط فرهنگی ، آموزشی و ارائه مقالات مرتبط با نیازهای امروز مردان ایرانی، گامی در جهت ارتقاء وب فارسی بردارد.